1 III 2023 r. w dniu Żołnierzy Niezłomnych przywołujemy nazwiska pomordowanych narodowców polskich: działaczy Stronnictwa Narodowego, żołnierzy Narodowej Organizacji Wojskowej, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, pomordowanych po 1944 r. przez NKWD, UB, KBW

W Dniu Żołnierzy Niezłomnych przywołujemy nazwiska pomordowanych narodowców polskich: działaczy Stronnictwa Narodowego, żołnierzy Narodowej Organizacji Wojskowej, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, pomordowanych po 1944 r. przez NKWD, UB, KBW.

SYMBOLICZNA LISTA OFIAR:

WZYWAMY WAS DO APELU:

Adama DOBOSZYŃSKIEGO – inżyniera, autora „Gospodarki narodowej” i „Studiów politycznych”, prezesa Stronnictwa Narodowego w Myślenicach, aresztowanego po powrocie do Polski z Anglii, rozstrzelanego w lochach UB.

Leona DZIUBECKIEGO – prezesa konspiracyjnego Zarządu Głównego Stronnictwa Narodowego, skazanego na karę śmierci zamienioną na dożywocie, zmarłego w lochach UB na Rakowieckiej.

Stanisława JASIUKIEWICZA – członka Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego, ministra podziemnego rządu Rzeczypospolitej Polskiej, skazanego w „Procesie 16” w Moskwie w 1945 r. na 8 lat więzienia, zginął w więzieniu w ZSRR.

Jana KAIMA – prezesa Bratniaka Politechniki Lwowskiej, dowódcy oddziału dywersyjnego NOW, kuriera rządu Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie do Kraju, torturowanego w śledztwie, skazanego najpierw na dożywotnie więzienie, ale na skutek interwencji żydowskiego „sędziego” Wareckiego – Warenhausa został rozstrzelany.

Adama MIRECKIEGO – organizatora NOW, pięć razy wyrywał się z rąk gestapo, rozstrzelanego przez UB na Rakowieckiej.

Zygmunta WOLANICZAZenona” – szefa AS i PAS okręgów lubelskich NSZ i NOW, skazanego na śmierć i straconego w 1946 r.

Tadeusza ZAWADZIŃSKIEGOWojciecha” – p.o. szefa oddziału wywiadowczego KG NZW, skazanego na śmierć i straconego 16.01.1948 r. na Rakowieckiej.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

WZYWAMY do APELU tysiące działaczy Stronnictwa Narodowego, żołnierzy Narodowej Organizacji Wojskowej, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, którzy zginęli w obozach koncentracyjnych NKWD, w lochach Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego za to, że walczyli o Polskę, skazani na śmierć, tortury i prześladowania przez funkcjonariuszy UB. Z ich przestępczych rąk skatowano i zamordowano tysiące narodowców polskich.

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

A światłość Wiekuista niechaj Im świeci

Na Wieki Wieków. Amen.

Czołem Wielkiej Polsce!