1 III 2020 r. Dzień Żołnierzy Niezłomnych

W Dniu Żołnierzy Niezłomnych przywołujemy nazwiska pomordowanych narodowców polskich: działaczy Stronnictwa Narodowego, żołnierzy Narodowej Organizacji Wojskowej, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, pomordowanych po 1944 r. przez NKWD, UB, KBW.

SYMBOLICZNA LISTA OFIAR:

WZYWAMY WAS DO APELU:

– Adam DOBOSZYŃSKI – inżynier, autor „Gospodarki narodowej” i „Studiów politycznych”, prezes Stronnictwa Narodowego w Myślenicach, aresztowany po powrocie do Polski z Anglii, rozstrzelany w lochach UB.

– Leon DZIUBECKI – prezes konspiracyjnego Zarządu Głównego Stronnictwa Narodowego, skazany na karę śmierci zamienioną na dożywocie, zmarł w lochach UB na Rakowieckiej.

– Stanisław JASIUKIEWICZ – członek Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego, minister podziemnego rządu Rzeczypospolitej Polskiej, skazany w „Procesie 16” w Moskwie w 1945 r. na 8 lat więzienia, ginie w więzieniu w ZSRR.

– Jan KAIM – prezes Bratniaka Politechniki Lwowskiej, dowódca oddziału dywersyjnego NOW, kurier rządu Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie do Kraju, torturowany w śledztwie, skazany najpierw na dożywotnie więzienie, ale na skutek interwencji żydowskiego „sędziego” Wareckiego – Warenhausa został rozstrzelany.

– Adam MIRECKI – organizator NOW, pięć razy wyrywał się z rąk gestapo, rozstrzelany przez UB na Rakowieckiej.

– Zygmunt WOLANICZ „Zenon” – szef AS i PAS okręgów lubelskich NSZ i NOW, skazany na śmierć i stracony w 1946 r.

– Tadeusz ZAWADZIŃSKI „Wojciech” – p.o. szefa oddziału wywiadowczego KG NZW, skazany na śmierć i stracony 16.01.1948 r. na Rakowieckiej.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

WZYWAMY do APELU tysiące działaczy Stronnictwa Narodowego, żołnierzy Narodowej Organizacji Wojskowej, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, którzy zginęli w obozach koncentracyjnych NKWD, w lochach Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego za to, że walczyli o Polskę, skazani na śmierć, tortury i prześladowania przez funkcjonariuszy UB. Z ich przestępczych rąk skatowano i zamordowano tysiące narodowców polskich.

Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie,

A światłość Wiekuista niechaj Im świeci

Na Wieki Wieków. Amen.

Czołem Wielkiej Polsce!